Tagi

Lanckorona to miejsce, które niesamowicie zauroczyło mnie swoją małomiasteczkową, drewnianą architekturą. Wioska położona jest na południe od Krakowa, fascynuje oryginalną zabudową, w której można poczuć się jak w żywym skansenie.

Znak rozpoznawczy stanowią zabytkowe drewniane domki, usytuowane na stromym rynku, które prawdziwie oddają charakter dawnego drewnianego budownictwa tego zakątka kraju.

Miasteczko kusi malowniczym krajobrazem, spokojem i ciszą, pozwalając cieszyć się udaną ucieczką od cywilizacyjnego zgiełku i chaosu …

Od kilku lat organizowane są tu różnorodne Jarmarki, jednak szczególnie godny polecenia jest odbywający się w grudniu Anioł w Miasteczku: bożonarodzeniowy jarmark, w czasie którego miejscowi artyści wykonują podobizny aniołów z przeróżnych materiałów, począwszy od ciasta, a skończywszy na arcydziełach wykonanych z koronki. Anioły opanowują w tych dniach całe miasteczko – spacerują po ulicach, a ich dobroczynną moc czuć w każdym zakamarku Lanckorony.

Podczas owego Jarmarku warto pospacerować uliczkami Lanckorony oraz wokół Góry Lanckorońskiej jednym ze szlaków pieszych o zagadkowych nazwach: Aleją Cichych Szeptów, Aleją Zakochanych, Dawnym Traktem Królewskim albo Drogą na Moczary by poczuć ten szczególny klimat tego galicyjskiego miasteczka …

Reklamy