Tagi

, , , , , , , ,

Co ujawnia Twoja szminka i co jej kształt mówi o Tobie …

Szminka to chyba najczęściej używany przez nas kobiety kosmetyk do makijażu, mający sprawić, że nasze usta będą kuszącym i uwodzicielskim obiektem pożądania, bodźcem dla wyobraźni oraz ukojeniem dla wybranych i spragnionych … a nieco poważniej, kosmetyk ten ma pełnić funkcje ochronne, nawilżające i rzecz jasna ozdobne!

A czy wybór kosmetyku jakiego dokonujemy malując usta ma jakiś związek z naszym nastrojem chwili oraz czy ze sposobu używania szminki można odczytać jaka jest jej właścicielka?

Niektórzy psychologowie twierdzą, że tak …  podobno zarówno sposób, w jaki używamy pomadki, jak dobieramy jej kolor oraz jak malujemy nią usta, zdradzają niektóre cechy naszej osobowości. Sprawdźmy więc ile z tej teorii może być prawdą i przystąpmy do małego testu psychozabawy … na początek szukamy naszej szminki, sprawdzamy jej kształt, a następnie czytamy dalej i patrzymy jaki jest nasz typ … kobiecy, a w tym przypadku mamy do wyboru 5 typów :

Typ 1szminka zużyta równomiernie z obu stron, wygląda jak ustnik fletu.

Jesteś śmiała, pomysłowa, czasem przewrotna, ale jednocześnie bardzo zmysłowa. Masz żywy temperament i silną osobowość, lubisz niespodzianki i kochasz urozmaicone życie.

Typ 2koniec szminki jest płaski i prosty.

Jesteś dobrą partnerką, zawsze można się z Tobą dogadać. Masz łagodny temperament i jest dyplomatką. Znajomi często pytają Cię o radę, jesteś też dobrym słuchaczem. Prostota, którą kierujesz się w życiu daje odbicie w kształcie Twojej szminki.

Typ 3szminka okrągła, ma zaokrąglony koniec przypominający półkulę.

Jesteś delikatna, kobieca i masz silną potrzebę harmonii. W Twoim towarzystwie wszyscy czują się dobrze. Jesteś kochająca i dajesz radość innym, masz też potencjał na doskonałą kucharkę. W Twoim życiu wszystko idzie zwykle zgodnie z planem w szczególności dlatego, że nie zostawiasz niczego przypadkowi.

Typ 4końcówka szminki jest ukośnie ścięta.

Jesteś ambitna, energiczna zawsze myślisz pozytywnie i jesteś przekonana o własnej wartości. Trudno poskromić Twój temperament. A jednocześnie masz wiele wątpliwości dotyczących samej siebie. Zwykle otoczona jesteś kręgiem przyjaciół i mężczyzn-adoratorów. Twoje życie czasem jest naprawdę pod górkę, jak kształt szminki.

Typ 5Końcówka jest płaska i ma małe wklęsłe wgłębienie na środku.

Jesteś czuła, szczera, troskliwa i jednocześnie powściągliwa. Twoją pasją nie jest życie w blasku fleszy, ale w świecie marzeń, bo jest romantyczką. Szukasz zrozumienia, przyjaźni i intymności, ale także z tego powodu często czujesz się rozczarowana. Na pragnienie intymnej relacji z drugim człowiekiem kładziesz silny nacisk, co odzwierciedla kształt szminki z widocznym wgłębieniem.

Podsumowanie

Nie wiem czy jesteście zadowolone z Waszego wyniku, podzielcie się spostrzeżeniami, czy Waszym zdaniem sprawdza się ta teoria … a może któryś z panów po tej lekturze zechce sprawdzić swoją wybrankę … czasami warto wiedzieć czego można się po kimś spodziewać 🙂

Sama osobiście nie do końca jestem przekonana, czy kształt zużytej częściowo pomadki może mówić coś więcej o mnie jako kobiecie, a w szczególności o tym jaka jestem, ale jedno jest pewne … jestem uzależniona od szminki bardzo mocno i gdybym przypadkiem miała znaleźć się na bezludnej wyspie i mogła ze sobą zabrać tylko jeden kosmetyk, to z pewnością byłaby to szminka, a dokładniej błyszczyk do ust!

Reklamy