Tagi

, , , , , , , , , ,

Jak wiele można wyczytać z naszych oczu?

Otóż całkiem sporo! Nie mylił się William Wharton, amerykański artysta pisząc, że „prawda jest w oczach patrzącego„, oczy są bowiem potężnym narzędziem do odbierania jak i przekazywania informacji. Są zwierciadłem ciała i duszy …

Zdaniem irydologów, czyli naukowców z kręgu medycyny naturalnej, zajmujących się czytaniam z oczu … na tęczówce zapisany jest cały stan naszego zdrowia, narządów wewnętrznych i zewnętrznych oraz informacja o tym, jakimi chorobami jesteśmy dziedzicznie zagrożeni.

Dzisiaj irydologię uznaje się ją za jedną z metod diagnostycznych, a jej sprawdzalność ocenia się na ponad 80%. Metoda ta była znana już w starożytności, ale do jej rozwóju jako nauki przyczynił sie w XIX wieku węgierski lekarz Ignacy von Peczely, publikując pierwsze mapy irydologiczne.

Irydolodzy twierdzą, że kolor naszych oczu zdradza predyspozycje do pewnych chorób. I tak osoby o oczach :

niebieskich są bardziej narażone na chorobę wrzodową, reumatyzm, choroby krążenia, tarczycy, nerek, układu oddechowego oraz alergie.

brązowych i czarnych mają skłonności do schorzeń układu krwionośnego, miażdżycy kamicy nerkowej i nerwicy.

szarych i zielonych mają częściej kłopoty z trawieniem, a w ich w układzie nerwowym i pokarmowym łatwiej gromadzą się trujące substancje.

Dodatkowo ciemny pierścień na obwodzie tęczówki sygnalizuje zwolnioną przemianę materii, której towarzyszy gromadzenie się w organizmie toksyn. Ale nie tylko kolor tęczówki może nas predysponować do określonych przypadłości. Są też inne znaki, które sami możemy zauważyć i wyczytać z oczu …

Spojówki powinny być wyraźnie różowe, ich żółtawe odcień sygnalizuje problemy z wątrobą, a blady może oznaczać niedokrwistość. Opuchlizna widoczna na górnej powiece, to sygnał schorzenia woreczka żółciowego, natomiast żółte cętki lub białe grudki na powiekach mówią, że masz podwyższony cholesterol.

Tyle o predyspozycjach, nie ma się co martwić z tego powodu na zapas! Jak do wszystkiego trzeba podejść i do tego tematu z rozsądkiem.

W oczach tkwi siła duszy. Autor: Paulo Coelho, Alchemik

Natura naszych oczu to jedno, ale oczy zdradzają także nasze myśli i uczucia. Ich spojrzenie, ma swój własny wyraz tzw. mowę ciała! A umiejętność odczytywania informacji z oczu, często może okazać się bardzo przydatna … Warto więc zapoznać się z ich wymową …

Jeżeli ktoś wpatruje się często w jakiś obiekt czy osobę oznacza to, że jest zaciekawiony, zainteresowany, zaintrygowany. Długość spojrzenia może nam powiedzieć czy osoba jest pewna siebie czy nieśmiała. Osoba, która jest pewna siebie będzie spoglądać na nas bezwstydnie i długo. Zerwanie kontaktu wzrokowego przyjmuje się jako uległość. Osoba nieśmiała będzie unikać patrzenia w oczy, jej spojrzenie będzie ukradkowe i krótkie. Długie bezpośrednie spojrzenie może zostać zinterpretowane jako oznaka agresji albo pociągu seksualnego.

Kontakt wzrokowy ogólnie sygnalizuje uwagę. Jeśli więc druga osoba patrzy nam w oczy, mamy poczucie, że jesteśmy w centrum jej zainteresowania. Czujemy się docenieni i zauważeni. A to zwykle wystarczy, żebyśmy ją polubili. Gdy nasz rozmówca nie patrzy się w naszym kierunku tylko rozgląda się na boki oznacza to, że jest znudzony albo jest w nowym dla niego otoczeniu.

Gdy rozmawiamy z osobą, której nie lubimy lub rozmawiamy na tematy osobiste nasze spojrzenia zwykle się nie spotykają.

Zdaniem amerykańskiego lekarza, Miltona Ericksona kierunek spojrzenia oczu u człowieka zależy od tego, co się dzieje w jego mózgu.  Jeśli sobie przypominamy coś realnego, prawdziwego to naturalny kierunek naszego wzroku będzie w prawo i ku górze, natomiast w przypadku fikcji, kłamstwa odwrotnie w lewo i ku dołowi. A co jeśli podczas rozmowy oczy krążą w różnych kierunkach … to świadczy o tym, że osoba rozważa lub analizuje to co do niej mówimy. Jeśli natomiast patrzy na nas spokojnie, to znaczy, że przedstawionej przez nas propozycji do końca nie zrozumiała lub jest do niej nastawiona sceptycznie.

Rozszerzone źrenice postrzegane są jako atrakcyjne, bo duże rozszerzone źrenice to oznaka zainteresowania, pożądania czy też uczucia. Oczywiście duże źrenice będziemy mieli także w słabym nocnym świetle, ale uwaga, także pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Małe źrenice to oznaka wzburzenia, złości lub strachu, czy też działania światła. Sama wielkość oczu także ma znaczenie, gdyż duże oczy bardziej nam się podobają, a osoby, które je mają wzbudzają nasze zaufanie.

Świecące, iskrzące się oczy, tzw. błysk w oku to pożądanie. Gdy pragniemy nasze oczy się świecą, bo oczy osoby oczarowanej mają skłonność do wilgotnienia i stają się bardziej promienne. No chyba że to efekt krojenia cebuli …

Powtarzające się mruganie oczami wskazuje na to ktoś uczestniczy w spotkaniu i uważnie podąża za tym co mówimy. Jeżeli jesteśmy wzruszeniu i zaciekawieni rozmową ruchy powiek są częstsze i trwają dłużej. Kontakt staje się wtedy bardziej uczuciowy.

Ludzie opuszczając brwi okazują w ten sposób dominację lub agresję, natomiast unoszenie ich oznacza uległość. Innym sygnałem związanym z uniesieniem brwi jest wykonanie tego gestu na przywitanie. Takie szybkie uniesienie brwi w chwili powitania wyraża sympatię dla osoby którą spotykamy.

Tak więc oczy mogą mówić wiele, o tym, że mogą być skutecznym narzędziem flirtu i oddziaływania na mężczyzn niech będzie cytat …

I spojrzeniem nieraz kobiety więcej nagrzeszą niż czynem. Józef Maciejewski

Jak wykorzystać powyższą wiedzę?

No właśnie, niektórzy wiedzą to aż za dobrze! Choć i my kobiety potrafimy to podobno robić … odpowiednio wystylizowane brwi, podkreślone oczy, wydłużone rzęsy … czynią nasze oczy optycznie większe, ciekawsze, wyraziste, dodając nam uroku i czyniąc nas bardziej uwodzicielskie … nie tylko w nocy.

Reklamy