Tagi

, ,

Charakter każdego człowieka możemy bardzo łatwo określić na podstawie tonacji barw, jakie przeważają w jego otoczeniu. Kolor to pierwszy komunikat o naszym usposobieniu i temperamencie. To, jakie kolory wybieramy w naszym otoczeniu, na ścianach, ubraniach, nawet jedzeniu, daje nam informacje o nas samych, naszych zachowaniach czy upodobaniach. Zapoznajmy się z zestawieniem kolorów, które najtrafniej charakteryzują osobowość.

  • Czerwień to ulubiony kolor kobiet odważnych, przebojowych, pewnych siebie, pełnych energii życiowej i bezpruderyjnych. Jeśli w Twojej szafie przeważa czerwień, jesteś osobą impulsywną o gwałtownym charakterze, skłonną do niecierpliwości i egoistycznych zachowań.

  • Fiolet to kolor Pań ceniących piękne rzeczy oraz luksus. Przypada najczęściej do gustu osobom tajemniczym, dumnym, potrafiącym zadziwiać swoją intuicją i filozoficznymi poglądami.

fioletowa sukienka

  • Po ubraniach koloru żółtego lub zielonego rozpoznamy panie wesołe, aktywne i pełne energii. Kolor żółty reprezentuje ponadto osoby odczuwające lęk przed samotnością, szczodre, zmysłowe i twórcze. Żółty jest także kolorem kobiet nadwrażliwych.

eva-longoria-zółta-sukienka

  • Róż – ten słodki kolor ucieleśnia kobiety wrażliwe i szczere, takie, które w wielu sytuacjach kierują się przede wszystkim głosem serca. To kolor Pań, które są wprawdzie uczciwe, jednakże charakteryzuje je brak silnej woli oraz zdeterminowania w działaniu.

kolor różowy

  • Jeden z ulubionych kolorów pań – biały – gości chyba w każdej damskiej szafie. Biel, której często odbiera się miano koloru, cechuje kobiety myślące analitycznie, robiące plany wybiegające daleko w przyszłość. Barwa ta symbolizuje również wewnętrzną równowagę, optymizm oraz prostotę. To także kolor typowy dla Pań spragnionych intensywnego życia.Biała sukienka
  • Beże, brązy i wszystkie kolory ziemi wyróżniają kobiety twardo stąpające po ziemi, które nie dają się ponieść marzeniom. Osoby te słuchają bardziej głosu rozsądku niż głosu serca. Brąz to także kolor Pań nie wierzących we własne siły i bojaźliwych, cechujących się nadmierną wrażliwością.

kolor beżowy

  • Kolor czarny wybierają baczne obserwatorki, które preferują przyglądanie się wszystkiemu z boku niż udzielanie się towarzysko. Czarny symbolizuje również smutek i tęsknotę za miłością. To także kolor kobiet niezależnych i zdyscyplinowanych, aczkolwiek zarazem eleganckich i tajemniczych.

czarna sukienka

  • Panie uparcie dążące do celu wybierają natomiast często kolor pomarańczowy. Kobiety lubiące pomarańcz są towarzyskie i utrzymują dobre kontakty z otoczeniem.

pomarańczowa sukienka

Zwróćmy zatem uwagę na to jakie kolory królują w naszej szafie i zróbmy mały test psychologiczny. Zdziwimy się, jak bardzo symbolika barw będzie pasować do naszego charakteru.

Reklamy