Tagi

, ,

Hotele historyczne to szczególne miejsca, mające swoją historię, architekturę i klimat innej epoki, miejsca gdzie można zwykle dobrze wypocząć, ale też odbyć małą podróż do przeszłości …

chateau-de-la-cote

Ten typ hoteli ma w sobie coś romantycznego, przyciągającego, wyjątkowego … kto wie może to urok samych miejsc …

Heritage Hotel Hallstatt Austria

a może luksus i komfort wypoczynku … po królewsku!

Abbadia di San Giorgio

a może wyszukana kuchnia …

grande-abbadia-san-giorgio

Wszystko to razem sprawia, że nie sposób oprzeć się czarowi ich uroku!

Część z hoteli historycznych zrzesza się dobrowolnie w organizacje i stowarzyszenia lokalne, krajowe oraz międzynarodowe w celu własnej reklamy oraz wspólnej promocji sieci hoteli tego typu. Pozostałe hotele historyczne z różnych względów pozostają poza siecią organizacji i stowarzyszeń działając niezależnie od nich.  

Najbardziej znana sieć hoteli z tej kategorii to Hotele Historyczne Europy, obecna również w naszym kraju z charakterystycznym logo …

historic hotels europe logoHotele Historyczne Europy to organizacja na poziomie europejskim zrzeszającą krajowych promotorów hoteli, które zachowały swój zabytkowy charakter. W konsekwencji ponad 600 zamków, dworów, klasztorów, pałacy, kamienic, willi, domów i byłych rodzinnych rezydencji jest obecnie częścią tej organizacji.

W ramach strategii marketingowej, wszystkie hotele członkowskie mogą wyświetlić Godło Historyczne Hotele Europy na swoich budynkach.

hhpPolska organizacja działa pod nazwą Historyczne Hotele Polska i obejmuje około trzydzieści obiektów rozproszonych po całym kraju. Warunkiem koniecznym każdego z hoteli działających pod logo tej rodzimej organizacji jest wpis do rejestru zabytków, standard hotelu od trzech gwiazdek wzwyż, elegancki wystrój oraz renoma jakości świadczonych usług.

Większość hoteli polskiego stowarzyszenia oferuje tradycyjną kuchnię, usługi SPA oraz organizację imprez.

Wśród hoteli historycznych są budowle różnego typu, które łączy jedno … klimat dawnych wieków. Na mojej stronie znajdziecie opisy kilku z nich :

Reklamy